Київ (044) 238-25-81 (099) 360-35-10 Побачити нас
Львів (032) 247-90-85 (098) 128-02-91 Гарантії та відгуки
Не встигаємо викладати всі ціни на сайт !!!
Турів набагато більше.
Телефонуйте
098-128-02-91
099-360-35-10
м. Львів
032-247-90-85
м. Київ
044-238-25-81

 

Святоуспенська Унівська лавра. Львівська область

 

Не зручно телефонувати? Гарячі путівки в улюблений месенджер:

Без спаму і ботів :), живе спілкування!

 

      Міжгір'я, славне розташованою у ньому Святоуспенською лаврою, що належить греко-католицьким ченцям ордену студитів... 

 
 
 

       Ще не знайдено писемних свідчень про точну дату заснування монастиря, однак в архівних документах поч. XIV ст. Унів зазначається як відомий духовний центр Галичини. Унівська обитель УГКЦ є одним з найдавніших монастирських комплексів України. Найновіші археологічні матеріали засвідчують існування тут монастиря вже з кінця 13ст. Упродовж всього існування унівський монастир переживав часи як розквіту, так і занепаду. 

У нас всі умови і можливості для прийому груп від 10 чоловік. Буде цікаво і незабутньо - збирайте друзів і вирушайте до нас.

       Після татарського нашестя ктитором монастиря став Олександр Ванько Лагодовський (опікувався монастирем до 1574 р.). Давній переказ розповідає, як, зенедужавши на хворобу ніг, Ванько побачив у сні Богородицю, яка порадила йому шукати неподалік у лісі цілюще джерело. Чудесно зцілившись, шляхтич дає обітницю відродити знищену обитель.
 

Святоуспенська Унівська лавра

Святоуспенська Унівська лавра

Святоуспенська Унівська лавра

Святоуспенська Унівська лавра

      В центрі монастиря знаходиться храм Успення Пресвятої Богородиці 1549-1574 рр. - найцінніша памятка архітектурного ансамблю монастиря. Памятка перехідного типу від пізньої готики до ренесансу. Належить до оборонного типу, всередині церква зберігається чудотворна ікона Унівської Богоматері.

 "Мукачівський" замок. Опис замку, фото.
 Олеський замок. Опис замку, фото.
 Золочівський замок. Опис замку, фото.
 Підгорецький замок. Опис замку, фото.
 Замок свірж. Опис замку, фото.
      
    На монастирському подвір'ї в Уневі розміщена цікава виставка старих хрестів, а також надгробок Лагодовського - один із кращих зразків західноукраїнської скульптури епохи Ренесансу (оригінал зберігається в Олеському замку). З південної частини монастиря можна пройтися на Чернечу гору - з кожним роком археологи відкривають нові й нові таємниці Чернечої гори та околиць... Чернеча гора в Уневі є тим неповторно спокійним місцем, де знаходиться цвинтар, на якому спочивають ченці. Багато століть тому тут вирувало життя давнього городища.
 

Святоуспенська Унівська лавра

Святоуспенська Унівська лавра

Святоуспенська Унівська лавра

Святоуспенська Унівська лавра

 
    Місцеві мешканці зберегли в переказах і його назву — Володимирів град. Цікаво, що городище відрізнялося за своїми ознаками від слов’янських поселень княжих часів – не мало дитинця, де розташовувалася княжа еліта, та посаду, у якому жили ремісники, хлібороби, і передграддя. Отже, це поселення дуже древнє і сягає часів соціально однорідного суспільства (приблизно IX ст.). Дехто стверджує, що тут проживало плем’я білих хорватів, їхні поселення були одне від одного десь за 50 км, здебільшого по горах і в тих місцях, де росли букові й дубові ліси. Це городище ніхто не досліджував, нічого про нього не написано. До сьогодні зберігся хіба що оборонний вал, який допомагає сучасній людині в уяві перенестися у сиву давнину і привідкрити для себе незвідані таємниці минулого.
 
 
Бі Тревел турфірма Львів
Бі Тревел турагентство Львів
Бі Тревел тури зі Львова
Не встигаємо викладати всі ціни на сайт !!!
Турів набагато більше.
Телефонуйте
098-128-02-91
099-360-35-10
м. Львів
032-247-90-85
м. Київ
044-238-25-81