Київ (044) 238-25-81 (099) 360-35-10 Побачити нас
Львів (032) 247-90-85 (098) 128-02-91 Гарантії та відгуки
Не встигаємо викладати всі ціни на сайт !!!
Турів набагато більше.
Телефонуйте
098-128-02-91
099-360-35-10
м. Львів
032-247-90-85
м. Київ
044-238-25-81

 

Хорватія: сльози, зірки і дихання моря

 

Не зручно телефонувати? Гарячі путівки в улюблений месенджер:

Без спаму і ботів :), живе спілкування!

 

Хорватія: сльози, зірки і дихання моря

Міста, схожі на театральні декорації, довгі прогулянки по набережних, обіди у середньовічних ресторанах, захід сонця ... Хорватія - дивовижна країна. Самий екологічно чистий регіон Європи.

Козир перший: міста

Якщо у російського письменника Антона Павловича Чехова траплялася хандра, він їхав відпочивати до міста з символічною назвою Опатія. Там же бували Айседора Дункан, Джакомо Пуччіні, Густав Малер і Джеймс Джойс. Австрійська імператриця Марія-Анна, приїхавши в Опатії. була нею так зачарована, що залишилася тут на все літо.

Західна Істрія - колишня провінція Римської імперії. Храми, тріумфальна арка і амфітеатр міста Пула; розкопки «вілли рустика» - господарського двору з маслоробний, виноробний і водопроводом на острові Великий Бріюні. Ровінь - місто поетів і художників, чиї будинки доверху, як килимами, завішані картинами; тут-таки дзвіниця собору святої Євфимії, з якої відкривається чудова панорама. Щоб піднятися на неї, треба подолати темну круту сходи, чиї дерев'яні східці відгукуються на кожен крок істеричним скрипом. Середньовічні Мотовун, Грожнян і Хум збудовані на пагорбах як порятунок від варварських набігів.

Нарешті, Дубровник. На його вулицях влітку не проштовхнутися, але він все одно не належить туристам, а залишається містом своїх городян. Кожна будівля тут має практичну користь. Фортечні стіни захищають від морського вітру, фонтан поставляє джерельну волові. Навіть трави в монастирському дворику не прості, а лікувальні - монахи-францисканці використовують їх для приготування ліків. Головна вулиця міста Страдун йде по руслу старого яру. Камені її мощеної мостовий до блиску витертих тисячами странніческіх сандалій. Б Дубровнику знаходили притулок хрестоносців, пілігрими, які прямують у Єрусалим, усі подорожуючі і гнані. З яру до фортечних стін деруться незліченні вулиці-скалінади. Вони зовсім вузькі, на розмах рук. і будинки стоять так тісно, що сусіди можуть побажати один одному доброго вечора, не виходячи з-за столу. Іноді біжать нагору вулиці зупиняються, і сходовий марш впирається в терасу, що нависла надлому. Кожна тераса обжита крихітними ресторанчиками, де подають домашнє вино і морські делікатеси. Домашня життя протікає прямо на вулиці. На сходах будинків грають лети, на теплих мостових ніжаться кішки, дорослі п'ють каву і закушують його сушеним інжиром

Козир другий: море


Коло берегів Хорватії море таке чисте, що місцеві господині вимочують у ньому інжир. Прямо до берега підходять хвойні ліси. У межах досяжності - тисячі островів, більша частина з яких ненаселена. Від причалу в Старому Дубровнику у бік островів кожні сорок хвилин відходить катер. Втім, можна знайти на пристані рудоволосу Капитанша на ім'я Долорес і відправитися в плавання на її яхті. Долорес - це місцева визначна пам'ятка. Пропонована нею програма ніякого спеціального імені не має і називається просто «Поїздка з Долорес». Туристи бувають нагодовані домашнім обідом просто на борту і ощасливлені розповіддю про що пропливають повз берегах.

Острів Локрум - найкраще місце відпочинку поблизу Дубровника. Локрум суцільно покритий лісом і зовсім безлюдний. Колись хвилі викинули сюди короля Річарда Левине Серце, чудесним чином врятувався під час аварії корабля. Тепер на острові постійно живуть лише павичі, які виводять гуляти своїх вже дорослих пташенят на пляж. Людей вони не бояться і за невисокими соснами не ховаються.

На Елафітскіх островах - Лопуде, Шіпане, Колочепе - павичі не водяться, зате збереглися сліди середньовічних культових п'ятій годині вечора. На відкритій дерев'яної майданчику танцюристи в довгих шовкових сорочках, перетягнутих тугими корсетами, бордових бриджах, білосніжних гольфах до колін і мисливських шапочках. Сюжет з XVI століття: остров'яни б'ються з піратів і завойовниками, незмінний в будь-якому танці дует добра і зла.

Козир третій: кухня та вино

Все у хорватів не як у людей. Їжу готують чоловіки. І чоловіки ж співають про любов низькими оксамитовими голосами в ресторанах Спліта і Шибеника. П'ють хорвати майже по-грецьки - розбавляючи вино водою. І не тільки під час обіду, а й на сніданок, і в середині дня. Кращим місцевим сорт червоного вина вважається плавац. Популярний також Далматинська гемішт - змішаний в рівних пропорціях біле вино та мінералка. Гемішт також чудово втамовує спрагу, але від нього практично не хмелеешь.

У прибережних ресторанах відмінно готують лангустів і устриць, зубатку і навагу. Наприклад, навагу по далматинським рецептом, з татарським гострим соусом. Щоправда, називається що страва чомусь «осликом» і чомусь «по-паризькі». Ще одна дивна назва - moresuma, «море і ліс». Це зубатка на грилі з навагою, припущена в соусі. На гарнір подають рис з грибами. На островах Компжа і Вис на грилі смажать сардини і фарширують ними птицю. Фантастично смачні місцева морська риба на шампурі, молюски, раки та устриці. При такому морському достатку будь-які кулінарні шедеври Лаже до якоюсь мірою шкідливі. Тому хорвати люблять рибу, не стомлену багатогодинним гасінням і не вбиту прянощами. Рибу маринують, потім обмотують гілочкою розмарину і укладають на решітку, на якій тліють суха виноградна лоза та соснові голки. Смак риби, запах хвої повна гармонія з навколишнім пейзажем.

Вибирайте і подорожуйте разом з нами

бронювання готелів пошук туру

Замовити путівку онлайн

Наш телефон (032) 247-90-85; (098) 128-02-91Бі Тревел турфірма Львів
Бі Тревел турагентство Львів
Бі Тревел тури зі Львова
Не встигаємо викладати всі ціни на сайт !!!
Турів набагато більше.
Телефонуйте
098-128-02-91
099-360-35-10
м. Львів
032-247-90-85
м. Київ
044-238-25-81